GÜNCELLEME MERKEZLERİ OSMANİYE'DE AÇILDI

Suriye'li Misafirlerimizin Kimlik Güncelleme İşlemlerine İlimizde de Başlandı

        İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU'nun 7 Ocak'ta başlattığı ve Türkiye genelinde bir çok ilde halen devam eden Geçici Koruma kapsamda bulunarak ülkemizde ikamet etmekte olan Suriyeli misafirleimizin kimlik verilerinin güncellenmesine ilimizde de başlandı.
        Osmaniye Valisi Sayın Ömer Faruk COŞKUN merkezlerimize gelerek incelemelerde bulundu ve yapılan çalışmalar hakkında il müdürümüz Sayın Mustafa Cengiz BİLEN'den bilgi aldı. İlimizde 28 Aralık 2017 tarihinden itibaren faaliyete başlayan güncelleme merkezleri Osmaniye il merkezi ve Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi olmak üzere iki ayrı birim olarak kuruldu.
        Randevu sistemiyle faaliyet gösteren Güncelleme Merkezimizden kimlik verilerini güncellemek ve yeni kimliklerini almak isteyen suriyeli misafirlerimiz Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan Veri Güncelleme bölümünden veya sayfanın sonunda yer alan e-randevu linkine tıklayarak Geçici Koruma Kimlik numaraları ile randevu almaları gerekmektedir. Randevu tarihi ve belirtilen saatte güncelleme merkezlerine gelmeleri gereken Suriyeli misafirlerimiz ülkesinde kendileri veya aileleri adına düzenlenmiş olan resmi evrakların aslını yanlarında bulundurmaları önem arz etmektedir. İbraz ettikleri evraklara göre kimlik verilerini güncelleme imkanına sahip olan Suriyeli misafirlerimiz yeni kimliklerini de bu merkezlerden alabilirler.

https://e-randevu.goc.gov.tr/
Kayıt: 6.12.2017
Güncelleme:9.12.2017
Paylaş


WS05