18 ARALIK DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Sayın Vali Kerem AL ve Beraberindeki Heyetle Birlikte Kutlandı

           Kurumumuzun kuruluşunun ardından ilki gerçekleştirilen Dünya Göçmenler Günü Sayın Valimiz Kerem AL'ın da katılımıyla 18 Aralık Cuma Günü kutlandı. 
 
          Sayın Kerem AL ve beraberindeki heyet öncelikle Osmaniye ili Cevdetiye ilçesinde yer alan Suriye uyruklu yabancıların yaşama alanında çekilmiş karelerin oluduğu fotoğraf sergisini gezerek bilgi aldı. Ardından makamına ilimizde ikamet etmekte olan, çeşitli ülke vatandaşlarından oluşan yabancıları kabul ederek Dünya Göçmenler Gününü kutladı. Her biriyle ayrı diyalog kurarak bilgi alışverişinde bulunan Sayın AL katılımlarından dolayı Yabancı ülke vatandaşlarına teşekkürlerini sundu. 
 
             Osmaniye İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak bu güne özel yapılan çalışmalara da yer veren kurumumuz sergiyi Sayın Valimizle birlikte gezdi ve beraberinde bulunan yabacılara sergilenen resimleri tanıttı Sayın İl Müdürümüz Mustafa Cengiz BİLEN ile beraberindeki heyet, İlimizde bulunup da bu özel güne iştirak eden Yabancı vatandaşlara çiçek takdim etti. Dünya Göçmenler Gününe katılım gösteren Yabancı vatandaşların da müdürlüğümüze sunduğu hediyeleri kurumumuz adına müdürümüz Sayın M. Cengiz BİLEN kabul etti.
Kayıt: 18.12.2015
Güncelleme:24.3.2016
Paylaş


WS05